O nás

Voda z geotermálneho vrtu GTL 2 s teplotou 38,1 C , z hĺbky 1501 m svojou vysokou mineralizáciou a chemickým zložením pripomína morskú vodu. Jej pôvod je z obdobia druhohôr. Mohla by byť pozostatkom morských vôd, vsiaknutých do vápencového kolektora v období kiščel pred cca 23 – 25 mil. rokov. Zloženie a obsah rozpustených tuhých látok ju predurčujú, aby sa používala aj na balneologické liečebné účely – vonkajšiu, vnútornú balneoterapiu, ako aj inhaláciu. Predpokladajú sa liečivé účinky na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, nervové a kožné choroby, ale aj žalúdočné , črevné a choroby dýchacích ciest.

Termálna voda, ktorá skutočne lieči. Nie je to len pocit tepla, ktorý nám prúdi do tela, prehreje kĺby, svaly a zlepší krvný obeh, ale vďaka vysokému obsahu minerálov a stopových prvkov zlepšuje vitálnu funkciu vnútorných orgánov, kože a svalstva. Ľudský organizmus potrebuje pre svoje bezproblémové fungovanie množstvo minerálnych látok, ktoré v ňom plnia rôznorodé úlohy.

Z chemických prvkov prospešných organizmu spomeniem:

makroprvky: sodík, draslík, horčík, vápnik, fosfor, chlór a síra 
stopové prvky: železo, meď, zinok, mangán, kremík, lítium 
ultrastopové: jód, fluór, selén, chróm, vanád, bór, kobalt a molybdén 

Vo všeobecnosti možno povedať, že minerály plnia celý rad dôležitých funkcií: zúčastňujú sa na látkovej výmene, udržujú osmotický tlak, regulujú kyslosť vnútorného prostredia, sú zložkou stavebného materiálu a súčasťou mnohých enzýmov.

V roku 2005 bola vypracovaná Hydrogeologická štúdia na následné zahájenie vrtu GTL-2, ktoré bolo v roku 2006. V aprili 2007 bol vrt GTP-2 ukončený. V novembri 2010 bolo zahájenie stavebných prác 1. etapy a júli 2012 bola 1. etapa dokončená a uvedená do prevádzky ...

Zloženie a účinky morskej reliktnej vody a ich pôsobenie a využitie:
Hĺbka vrtu 1501 m, výdatnosť 11,25 l/sek

Použitie mineralnej vody z vrtu GTL-2:

Vonkajšiu Balneoterapiu /vaňové kúpele/ 
a. choroby pohybového ústrojenstva
b. nervové choroby
c. choroby obehového ústrojenstva
d. choroby z povolania
e. kožné choroby

Vnútornú Balneoterapiu /pitné kúry/
a. choroby žalúdočné a črevné

Inhaláciu
a. choroby dýchacích ciest a látkovej výmeny

webdesign | webex media